Висока легенева гіпертензія і вагітність (методичні рекомендації)

Автор: Подольський В.В., Медведь В.І., Гутман Л.Б., Дашкевич В.Є., Давидова Ю.В., Авраменко Т.В.
Державна установа «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології НАМН України»
Опубліковано: МОЗ України Національна академія медичних наук України
Український центр наукової медичної інформації і патентно-ліцензійної роботи Київ – 2010

Висока легенева гіпертензія і вагітність (методичні рекомендації)

   Висока легенева гіпертензія, незалежно від її етіології, є життєзагрозливою патологією для вагітних жінок. Материнська летальність у випадках украй високої легеневої гіпертензії сягає більше 50 %, причому не має тенденції до зменшення, навіть у країнах з найрозвиненішою й високотехнологічною медициною. В Україні щороку трапляються материнські втрати від цієї патології. За багаторічними спостереженнями Інституту педіатрії, акушерства і гінекології НАМН України, вагітні з високою легеневою гіпертензією складають 0,54 % від усіх госпіталізованих із серцево-судинними захворюваннями.
В клініці екстрагенітальної патології вагітних немає жодної хвороби, яка б за ступенем материнського ризику наближалася до украй високої легеневої гіпертензії. Перинатальний ризик також є дуже високим, але він менший за материнський – рідкісне явище в акушерстві.
Усе вищевикладене обумовлює надзвичайну клінічну значущість під час вагітності синдрому Ейзенменгера та ідіопатичної (первинної) легеневої гіпертензії. Саме за цих станів ступінь легеневої гіпертензії є украй високим і життєзагрозливим для матерів.
У цих Методичних рекомендаціях викладено сучасні уявлення про етіологію, клініку, діагностику, лікування високої легеневої гіпертензії у вагітних, описано тактику ведення вагітності та пологів у таких хворих, режими спостереження на різних етапах надання спеціалізованої акушерсько-кардіологічної допомоги, висвітлено питання контрацепції.
Методичні рекомендації з даного питання видаються уперше.

Повний зміст методичних рекомендацій див. в PDF файлі

Останні публікації:

Кардіопротекторний ефект донатора оксиду азоту в пацієнтів з артеріальною гіпертензією

Резюме: Останнє десятиліття ознаменувалося інтенсивним розвитком фундаментальних та клінічних досліджень щодо ролі судинного ендотелію в ґенезі серцево-судинних захворювань (ССЗ). Сьогодні увага дослідників прикута до вивчення ролі дисфункції ендотелію (ДЕ) в патогенезі ССЗ, а також до пошуку способів її ефективної корекції. В статті наводяться дані міжнародних і українських публікацій щодо можливого кардіопротекторного ефекту донатора оксиду азоту […]

ЗДОРОВ’Я НЕФРОНА — ЗАПОРУКА СТАБІЛЬНОГО АРТЕРІАЛЬНОГО ТИСКУ

Хронічна хвороба нирок (ХХН) є однією з найбільш поширених проблем у системі охорони здоров’я з тяжкими соціальними й економічними наслідками. Ця гетерогенна група захворювань об’єднує будь-які порушення нормальної структури й функції нирок з подальшим виникненням ниркових і позаниркових розладів, що мають несприятливий вплив на більшість систем організму. Важливою проблемою в усьому світі на сьогодні є […]