Відповіді на найпоширеніші питання
Чи можна вживати Тівортін®, якщо високий тиск?
Чим більшим є тиск, тим більшого навантаження зазнає стінка судини, тому, вживаючи Тівортін® аспартат, Ви захищаєте стінку судини від пошкодження високим тиском.
Важливо! Зверніться до лікаря, якщо у Вас підвищений артеріальний тиск.
Чи можна пити препарат Тівортін®, який призначено для внутрішньовенного використання?
На жаль, розчин для внутрішньовенного використання має неприємний смак, також не було досліджено, як розчин впливає на роботу шлунково-кишкового тракту.
Спробуйте замінити р-н для інфузій Тівортін® на розчин для пиття Тівортін® аспартат в аптеці.
Що це за препарат (діюча речовина)?
До складу входить природний компонент L-аргінін, який є і в тканинах людини, тому препарат не є чужорідним для людини і добре переноситься.
Чи можна вживати Тівортін® аспартат при хворобах печінки (він не нашкодить печінці)?
Тівортін® аспартат має додаткову властивість – виводить токсичний аміак, який накопичується в крові при хворобах печінки. Тому препарат не лише не протипоказаний, а й показаний (див. інструкцію) при гепатитах та цирозах печінки.
Скільки потрібно флаконів Тівортіну® аспартату на курс терапії?
На середній курс терапії людині потрібно 3 флакони Тівортіну® аспартату по 100 мл. При такому курсі людина повинна щодня вживати по 20 мл (4 мірні ложки) розчину.
Яке дозування?
У кожній упаковці є мірна ложечка. 1 мірна ложка – це 5 мл розчину або 1 г препарату.
Як вживати – до їжі, після їжі?
Препарат має солодкуватий смак. Для того щоб не вплинути на апетит, краще вживати ліки одразу після їжі.
Чому препарат випускається у коричневому флаконі?
Тівортін® аспартат має зберігатися у захищеному від світла місці, без потрапляння прямих сонячних променів.
Участь Тівортіну® в плегірувальній суміші. Схема.
Більшість дослідників використовували 7,5 L-аргініну в складі 500 мл кардіоплегічного розчину, що відповідає 2-м флаконам Тівортіну® р-ну по 100 мл.
Чи впливає Тівортін® аспартат якимось чином на сперматогенез?
Владиченко Костянтин Анатолійович, уролог, к.м.н:
«Запитання, яке Ви поставили, справді є дуже цікавим, актуальним і дискусійним. Дослідження ролі оксиду азоту на організм почалися відносно нещодавно (у 90-ті роки). У літературі на сьогодні є чимало наукових робіт про вплив L-аргініну на еректильну складову копулятивного циклу, збереження вагітності при ЗВУР, фетоплацентарній недостатності та іншій соматичній патології, пов’язаній із судинною системою організму. Публікації на тему репродуктології розглядають L-аргінін як препарат, що збільшує ефективність екстракорпоральних методик запліднення (з позицій впливу на яйцеклітини). Вплив L-аргініну на сперматогенез висвітлено в літературі недостатньо. Відомо, що значну частину секрету передміхурової залози (за амінокислотним складом) становить L-аргінін (у деяких тварин доходить до 90%).
На сьогодні проводяться клінічні дослідження впливу L-аргініну на сперматогенез на базі Буковинського центру репродуктивної медицини, м. Чернівці. Дослідження не завершено, але за попередніми даними використання перорально L-аргініну (р-н Тівортіну® аспартату) спричинює збільшення кількості активних і рухливих сперматозоїдів на 25-30% (достовірно).
Показує позитивний клінічний ефект при астенозооспермії. У деяких випадках зазначено збільшення загальної кількості сперматозоїдів (але ці дані потребують статистичного опрацювання з метою з’ясування кореляційного зв’язку з видом порушень сперматогенезу). Вплив L-аргініну на гормональне дзеркало пацієнтів ще не піддавався статистичному опрацюванню».
Чи можна вживати Тівортін® діабетику (2-й тип)?
Відомо, що при цукровому діабеті 2 типу вміст інсуліну в організмі є достатнім або надлишковим, а чутливість тканин до інсуліну знижена. Також відомо, що діабет «руйнує» судини, приводячи до розвитку таких ускладнень, як нефропатія (ураження судин нирок), ретинопатія (ураження судин очей), патологія коронарних судин, мозкових судин і судин нижніх кінцівок.
Цей препарат показаний при цукровому діабеті 2-го типу, тому що:
– підвищує чутливість тканин до інсуліну;
– забезпечує профілактику та/або сприяє сповільненню розвитку патології судин.
Рекомендована схема застосування:
Тівортін® аспартат вживати по 10 мл 3 р/добу протягом 14 днів. Перед вживанням проконсультуйтесь із Вашим лікуючим лікарем.
При виражених ускладненнях ЦД, коли пацієнт перебуває в стаціонарі, препарат крапають внутрішньовенно крапельно.
Чи можна використовувати Тівортін® у лікуванні порушення кровообігу в диску зорового нерву при ішемічних макулопатіях?
Петренко Оксана Василівна, к.м.н., асистент кафедри офтальмології, офтальмохірург вищої категорії: «Враховуючи судинну природу захворювання, препарат може і повинен використовуватися при цій патології».
На сьогодні на кафедрі офтальмології НМУ ім. Богомольця заплановано дослідження, результати яких Ви зможете побачити першими у новинному блоці сайту.
Можливості та досвід застосування в акушерстві та гінекології?
Проф. Медведь В.І, керівник відділення внутрішньої патології вагітних, Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології АМН України:
«Щодо гінекології, то власного досвіду не маю і не матиму в майбутньому, оскільки професійно контактую з вагітними жінками.
Маю дуже позитивний власний досвід застосування Тівортіну® у жінок із цукровим діабетом, особливо у випадках затримки росту плода та/або хронічного дистресу плода.
Тівортін призначали в/в крапельно по 1 фл. (4,2 г L-аргініну) курсом не менше 15 днів. Крім того, в нашій клініці застосовують Tівортін® у жінок з прееклампсією, що розвинулася на тлі артеріальної гіпертензії, цукрового діабету, хронічної хвороби нирок, інших екстрагенітальних захворювань.
Окремим показанням до застосування препарату, зазначеним, до речі, в інструкції до медичного застосування, є синдром затримки внутрішньоутробного росту, незалежно від причин, з яких він розвинувся. Дякую Вам за цікавість».
З повагою, В. I. Медведь.
Які схеми лікування (тривалість курсу інфузій і перорального вживання) Tівортіном® хвориx на хронічну ІХС і стабільну та нестабільну й стенокардію?
Слободський В.А., к.м.н., відділення хронічної ІХС і атеросклерозу ін-ту кардіології ім. Стражеско:
«Як уже повідомлялося раніше, ми маємо досвід застосування Тівортіну® у пацієнтів зі стабільною стенокардією напруження II-III функціонального класу.
Схема:
1-й етап – 7-10 днів в/в крапельно Тівортін® р-н, паралельно – Тівортін® аспартат per os по 10-15 мл двічі на день.
2-й етап – Тівортін® аспартат per os по 15 мл/2 р.д. протягом місяця.
Після завершення курсу антиангінальний ефект зберігається ще протягом 1-1,5 місяця.
Які можете дати рекомендації стосовно доз і курсу терапії Tівортіном® у кардіології? Хто з кардіологів займається цим питанням?
Відповісти ми попросили В.А. Слободського (к.м.н., відділення хронічної ІХС і атеросклерозу ін-ту кардіології ім. Стражеско):
«Протягом 7-10 днів (час перебування хворих у нас в стаціонарі) їм щодня інфузують 1 флакон розчину. Одночасно пацієнти вживають 6 г Tівортіну® аспартату (по три мірні ложки 2 р.д.). Розчин для пиття (Tівортін® аспартат) застосовується як у стаціонарі, так і протягом місяця після виписки».
Чи можна призначити Tівортін® пацієнту, який вживає калійзберігаючі діуретики?
Тівортін® і калійзберігаючі діуретики можуть комбінуватися. При цьому необхідно пам’ятати, що їх спільне використання сповільнює виділення калію з організму. Отже, такому пацієнтові не слід додатково призначати препарати калію.