ПРО СУДИНИ

При атеросклерозі судин серця на ранніх стадіях можуть непокоїти задишка, серцебиття та болі в серці, які, як правило, виникають при фізичному або психоемоційному навантаженнях, які раніше не викликали подібних симптомів. Також можуть непокоїти набряклість ніг, відчуття перебоїв у роботі серця та нестача повітря.

Прийнято вважати, що якщо непокоїть біль у ділянці серця, – це пряма вказівка на наявність захворювань серця. Чому ж лікар не поспішає ставити діагноз, а проводить диференціальну діагностику з іншими несерцевими захворюваннями, наприклад, міжреберною невралгією?
Біль у серці при ураженні коронарних (серцевих) судин є дуже специфічним, він украй рідко локалізується в ділянці серця і буває постійним. При ураженні коронарних судин людину непокоять відчуття дискомфорту або давлючий, стисливий і пекучий біль за грудиною, який, як правило, пов’язаний із фізичним та/або психоемоційним навантаженням. Біль також може виникати після споживання їжі або вдихання холодного повітря, віддавати у ліве плече, шию, нижню щелепу, між лопаток, ліву підлопаткову ділянку. Симптоми, як правило, тривають не більше 10-15 хв., і дуже швидко, протягом кількох хвилин, усуваються в спокої або після вживання нітрогліцерину.

ЧОМУ БОЛИТЬ ГОЛОВА ВІД НІТРОГЛІЦЕРИНУ І ЧОМУ ПРЕПАРАТ ДЕЯКИМ ЛЮДЯМ НЕ ДОПОМАГАЄ?

Давно відомий усім нітрогліцерин випускається у вигляді маленьких таблеток, які кладуть під язик, і через слизову оболонку препарат всмоктується у кров миттєво. Діє він уже через 1-2 хв., швидко усуваючи спазм судин і пов’язаний із ним загрудинний біль. Що стосується головних болів після його вживання, то вони справді виникають через сильне і різке розширення судин.

У інших людей часто виникає ще одна проблема, пов’язана з цим лікарським засобом: у 60-70% із тих, хто регулярно вживає нітрогліцерин, розвивається нечутливість (толерантність) до препарату, а у 10-15 % людей може спостерігатися повна відсутність дії нітрогліцерину.
Відновити чутливість до нітрогліцерину можна лише одним способом – постаратися кілька днів не вживати препарат і після цього чутливість рецепторів до нього відновиться самостійно.

Але що робити людям, які ані дня не можуть прожити без нітрогліцерину?
Тівортін аспартат не замінить нітрогліцерин. Але завдяки здатності зменшувати потребу в нітрогліцерині, доведену клінічними дослідженнями, Тівортін аспартат, з одного боку, зменшить неприємні відчуття, пов’язані з його вживанням, а з іншого боку – чим рідше людина буде використовувати нітрогліцерин, тим менше шансів розвитку толерантності до нього.

Важливо для жінок: для багатьох жінок не є характерним типовий (описаний вище) загрудинний біль при ураженні коронарних судин. Типовими «жіночими» симптомами є задишка (відчуття нестачі повітря), різка слабкість та біль у ділянці шлунка.


Будьте уважними до себе!