ПРО СУДИНИ

При атеросклерозі судин шиї і головного мозку, одним із найбільш ранніх симптомів є головний біль, який дуже часто не залежить від рівня артеріального тиску. Поява шуму у вухах пояснюється утрудненням кровоплину у судинах, що розташовані близько до вушного лабіринту.

Пам’ять найчастіше погіршується на поточні події, тимчасом як професійна пам’ять і пам’ять на минуле не знижується. Нерідко людина стає метеочутливою, можуть непокоїти запаморочення, підвищена втомлюваність, зниження настрою та порушення сну.

Діагноз «початкові прояви недостатності кровопостачання головного мозку» встановлюється за наявності чинників ризику і не менше двох із таких скарг: головний біль, запаморочення, шум у вухах, зниження працездатності та порушення сну, які спостерігаються не менше 1 разу на тиждень протягом 3-х останніх місяців.

 … Лікарняна палата, ліжко, людина, яка безуспішно намагається трохи підняти свою праву руку. Як це все сталося? Так, загалом звичайна історія. Періодично поболювала голова, підвищувався тиск, багато працював, мало відпочивав, палив, за вагою не стежив. І хто б то знав, що в один день усе зміниться…

Ускладнення атеросклерозу судин голови і шиї всім відомі – розвиток ішемічного інсульту або транзиторної ішемічної атаки (якщо функція пошкодженої ділянки мозку повністю відновлюється протягом 24 годин).